Dzień Pracownika Socjalnego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   
28.11.2008.

Dzień 21 listopada 2008r. był bardzo ważnym dniem dla jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej działających na terenie Powiatu Pilskiego. W tym dniu obchodzona była uroczystość związana z Dniem Pracownika Socjalnego oraz Jubileuszem trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Przygotowania do uroczystości ( np. próby) były żmudne , pracochłonne. Każdy z Dyrektorów, kierowników, pracowników, pensjonariuszy, uczestników jednostek stanął na wysokości zadania, tak aby to Święto było najpiękniejsze i niezapomniane.

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Już o godzinie 13 Pan Bogusław Mikita Etatowy Członek Zarządu uroczyście otworzył II TARGI RZECZY PIĘKNYCH , które prezentowane były w hallu Pilskiego Domu Kultury.

Image 

Domy Pomocy Społecznej z Dębna, Chlebna, Falmierowa, Rzadkowa i Piły , Warsztaty Terapii Zajęciowej z Piły, przy ul. Motylewskiej, z Piły, przy Jul. Browarnej, z Ujścia z  Rzadkowa , z Liszkowa, Środowiskowy Dom Samopomocy „CARITAS” z Piły oraz Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Piły na swoich stoiskach eksponowali prace wykonane przez uczestników WTZ, uczestników ŚDS, pensjonariuszy DPS oraz dzieci z placówki. Wyroby wykonane były z wielką precyzją i doskonałością. Cieszyły oko niejednego mieszkańca Powiatu jak również  wzbudzały zachwyt pomysłowością.

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Image Image Image

Drugą imprezą towarzyszącą dla Święta była Wyjazdowa Sesja Wielkopolskiej Społecznej Rady Programowej ds. Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Sali Sesyjnej w Starostwie Powiatowym w Pile o godz. 15.

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Już o godz. 18 w Pilskim Domu Kultury rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości
Całą uroczystość poprowadzili PANI MAGDALENA OLEJNICZAK z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile i PAN KAROL KURZAJCZYK z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Piły, przy ul. Motylewskiej.

Image 

Pan Tomasz Bugajski Starosta Pilski Gospodarz Święta rozpoczął imprezę pięknym przemówieniem skierowanym zarówno do osób niepełnosprawnych jak i  do osób zaangażowanych wykonywaniem trudnej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych, którzy niosą pomoc i uśmiech, który  jest największym dobrem i znakiem nadziei, że wszystko można jeszcze w życiu zmienić.

Image Image 

W dowód uznania Pan Starosta wręczył uroczyście podziękowania na ręce osób prowadzących  Warsztaty i Kierowników Warsztatów. Życzył aby to społeczne posłannictwo nie ustawało i było źródłem satysfakcji z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Image Image Image

Następnym bardzo ważnym punktem programu była prezentacja działalności  trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej, które obchodziły swoje X i V lecie istnienia.
Pierwszym Warsztatem występującym na scenie był Warsztat Terapii Zajęciowej „CARITAS” z Piły znajdujący się przy ul. Browarnej .
Uczestnicy Warsztatu wykonywali utwory muzyczne przeplatane opowiadaniem historii  X lecia działalności WTZ.

Image Image 

Drugim Warsztatem był Warsztat z Rzadkowa, który obchodził swoje V lecie istnienia. Pan Tomasz Martenka uczestnik Warsztatu wystąpił na scenie i omówił dorobek Warsztatu prezentując przy tym slajdy. Wystąpienie Pana Tomka było bardzo spontaniczne i wzruszające. Nie zabrakło również uśmiechu na twarzach widzów. Pan Tomasz to wzór do naśladowania dla wielu osób występujących na scenie.

Image Image

Trzecim Warsztatem prezentującym swoje V lecie działalności to WTZ z Piły znajdujący się przy ul. Motylewskiej. Pani Hanna Gapińska Kierownik Warsztatu zaskoczyła wszystkich swoim jakże wspaniałym pomysłem. Na scenie pojawiło się ok. 60 uczestników Warsztatu zarówno ci  którzy już opuścili Warsztat znajdując zatrudnienie na rynku pracy i ci którzy są jego uczestnikami.  Każdy z uczestników miał coś do powiedzenia o swoim życiu. Opowiadali jak dzięki  zajęciom w Warsztacie potrafią znaleźć się wśród ludzi, zrobić samodzielnie zakupy, rozmawiać, śmiać się jak również mówili o swoich  perspektywach na przyszłość.  Osoby te dzięki istnieniu WTZ  znalazły swoje miejsce wśród nas i czują się szczęśliwe.

Image Image Image

Image Image

Po prezentacjach zaproszeni goście zabrali głos na scenie .

Image Image Image

Image Image

Za wykonywaną pracę w pomocy społecznej Pan Tomasz Bugajski Starosta Pilski, Pan Jan Marek Pikulik Wicestarosta Pilski i Pan  Bogusław Mikita Etatowy Członek Zarządu wręczyli dyplomy i kwiaty wyróżnionym pracownikom jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.
Wyróżnieni pracownicy to :

 1. Magdalena Olejniczak – PCPR Piła
 2. Joanna Petri – PCPR Piła
 3. Joanna Uszko – PCPR Piła
 4. Wioletta Stach – PCPR Piła
 5. Ewa Staśkiewicz-Niemczewska – ŚDS „ CARITAS” Piła
 6. Zofia Oblizajek – DPS Chlebno
 7. Małgorzata Mikołajko – DPS Rzadkowo
 8. Włodzimierz Bujas – DPS Rzadkowo
 9. Sabina Łata – DPS Piła
 10. Gabriela Martinka –DPS Piła
 11. Anna Szcześniak – WTZ Liszkowo
 12. Janusz Argasiński – WTZ Piła, ul. Motylewska
 13. Małgorzata Biała – WTZ Piła, ul. Motylewska
 14. Paulina Kurek – WTZ Ujście
 15. Maria Kozik – WTZ Rzadkowo
 16. Ewa Bartoszewicz – WTZ Piła, ul. Browarna
 17. Tadeusz Burdziak – WTZ Piła, ul. Browarna
 18. Iwona Kaczorowska – OAO Piła
 19. Radosław Odroń – WPOW Piła
 20. Małgorzata Zabłocka – SOWdOPwR Piła
 21. Katarzyna Kowalska – DPS Falmierowo
 22. Lidia Zalewska – DPS Dębno
Image Image Image

Po wręczeniu wyróżnień nadszedł czas na część artystyczną w której udział wzięli :


Pierwszy na scenie wystąpił Zespół Rytmik Band z Domu Pomocy Społecznej z Dębna.

Image Image Image Image

Drugim Zespołem który wystąpił to Zespół Wokalno-Taneczny z Domu Pomocy Społecznej z Chlebna.

Image Image Image Image

Image Image Image Image

Na zakończenie części artystycznej widzowie obejrzeli widowisko teatralne pt. „ Nieskończoność w Nas” , które zostało przygotowane przez osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy „CARITAS” w Pile oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej z ul. Motylewskiej w Pile.

Widowisko było  efektem pracy warsztatów teatralnych prowadzonych  przez Panią Ewę Staśkiewicz-Niemczewską, warsztatów bębniarskich prowadzonych przez Pana Mirosława Chojnackiego, warsztatów plastycznych prowadzonych przez Panią Martę Dereżyńską , oraz warsztatów krawieckich prowadzonych przez Panią Iwonę Thiel. Był to spektakl obrazu i pantonimy opowiadających o uczuciach takich jak miłość.

 

Po zakończeniu uroczystości w Sali Kameralnej Pilskiego Domu Kultury przygotowany był poczęstunek dla przybyłych osób.

Wszystkie potrawy przygotowane były przez pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej  oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowych i Środowiskowego Domu Samopomocy.

Image Image Image

Image Image

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile składa na ręce wszystkich współorganizatorów Święta serdeczne podziękowania za pomoc , zaangażowanie i organizację tej imprezy.
WSPÓŁORGANIZATORZY  TO :

 1. WTZ Piła, ul. Motylewska
 2. WTZ Rzadkowo
 3. WTZ Ujście
 4. WTZ Liszkowo
 5. WTZ Piła, ul. Browarna
 6. Środowiskowy Dom Samopomocy
 7. „CARITAS” Piła
 8. Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Piła
 9. DPS Piła
 10. DPS Rzadkowo
 11. DPS Chlebno
 12. DPS Falmierowo
 13. DPS Dębno
 14. Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Piła 
 15. Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

       

Dziękujemy

 

Zmieniony ( 16.03.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »